KOBIDO japoński masaż liftingujący

2023-02-22

Kobido w języku Japońskim oznacza "Dom pachnącego piękna". A ja w dzisiejszym poście przedstawię Ci rewelacyjne efekty chińskiej techniki masażu twarzy i karku, które możesz uzyskać dzięki temu zabiegowi.

Masaż Kobido jest to inaczej "niechirurgiczny lifting twarzy". Jest idealną alternatywą dla osób, które boją się igieł albo nie mogą bądź nie chcą poddawać się zabiegowi z medycyny estetycznej. Jego celem przede wszystkim jest usunięcie wszelkich napięć skóry. Powstanie tego masażu owiana jest tajemnicą. Mówi się, że masaż ten był jednym z najpilniej strzeżonych sekretów kosmetycznych, a jego zabiegi odbywały się tylko na japońskim dworze cesarskim. Podobno technika ta osiągnięta została w wyniku walki dwóch mistrzów masażu anma. Mistrzowie walczyli ze sobą, chcąc dowieść tego, który z nich jest lepszy. Konkurencja przeciągała się, a żaden nie chciał ustąpić. Po tym jak walka pozostała nierozstrzygnięta, mężczyźni zjednoczyli swoje siły i umiejętności, a wynikiem tego, było stworzenie techniki masażu twarzy, znanej jako Kobido.

Na początku masaż był zarezerwowany tylko dla rodzin cesarskich. Zwykły obywatel nie miał możliwości skorzystać z jego dobrodziejstw. Dopiero jak cywilizacja zaczęła napływać do Azji, Kobido rozprzestrzeniło się na całą Azję, Europę i na cały Świat.

Pomimo tego, że jest na całym świecie , nie ma dużo gabinetów gdzie Kobido jest wykonywane profesjonalnie. Wynika to z tego iż jest to bardzo ciężki masaż i nie każdy terapeuta jest się w stanie tego masażu nauczyć.

Wskazania do masażu:

  • Wiotka skóra której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu;
  • Zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy;
  • Eliminacja stresu;
  • Opadający owal twarzy,
  • Opadająca powieka zmarszczki stres

Przeciwwskazania do masażu:

  • Ostrożnie działamy przy cerze naczynkowe
  • Nieleczone nadciśnienie tętnicze
  • Gorączka
  • Stany zapalne skóry (alergiczne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze) przerwanie ciągłości skóry
  • Zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy ok.2-3 miesiące, botox 2 tygodnie, nici liftingujące 6 miesięcy, mezoterapia 10 dni, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 tygodnie)

Gdy już uświadomiłam Cię o tym co jest najważniejsze możemy przejść dalej. Teraz przedstawię Ci na czym ten masaż polega i co możesz dzięki niemu zyskać. Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na powierzchni skóry. Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting.

Odpowiadam więc na pytanie co usuwa a co poprawia?

CO USUWA? CO POPRAWIA?

-Likwiduje zmarszczki poziome czoła,

-usuwa zmarszczki mimiczne wokół oczu,

-niweluje opadające policzki,

-spłyca zmarszczki oraz bruzdy nosowowargowe,

-zmniejsza opuchliznę,

-niweluje worki pod oczami,

-usuwa zmarszczki palacza,

-likwiduje zmarszczki dekoltu,

-likwiduje zmarszczki szyi,

-likwiduje lwią zmarszczkę,

-łagodzi bóle głowy,

-likwiduje stres i napięcie

-poprawa konturu twarzy,

-podnosi policzki,

-podnosi opadającą powiekę,

-poprawia owal twarzy

-podnosi opadające kąciki ust,

-poprawia ukrwienie twarzy,

-pobudza mięśnie do pracy,

-pobudza produkcję kolagenu,

-znacznie poprawia wyglądu twarzy.


EFEKTY

Aby uzyskać taki efekt o którym piszę, musisz pamiętać, że trzeba być systematycznym. To tak, jak ze wszystkim - chcemy być piękne ale jednak ciężko nam utrzymać regularność.

Uzyskanie takiego efektu o którym piszę, uzyskasz jeśli odbędziesz pełną kurację czyli 12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu.

Najlepiej wykonywać masaż popołudniu bądź wieczorem ale wiesz co jeszcze jest super w tym masażu?

Możesz go wykonywać o każdej porze roku!

Chciałabyś/chciałbyś przyjść na taki masaż?

W swoim gabinecie oferuję pełen profesjonalizm, nie musisz się martwić bo będziesz w dobrych rękach.

Zapraszam Cię do siebie - pozwól sobie na chwilę relaksu i zadbaj o swoją skórę.

KOBIDO - jak dbać o skórę po zabiegu?

Po masażu Kobido nie ma specjalnych restrykcji. W dniu masażu do końca dnia nie nakładamy makijażu. Jeżeli ktoś ma skórę wrażliwą i naczyniową i ma ją troszkę po zabiegu podrażnioną to zapewne osoba wykonująca masaż położy po zabiegu maskę wyciszającą. W moim gabinecie maskę aplikujemy od razu po zabiegu.